DEUBLIN Company kupił firmę Barco Seals

Waukegan, Ilinois w dniu 3 grudnia 2012 DEUBLIN Company kupił firmę Barco z siedzibą w Cary, Ilinois i przejął ją od dnia 1 grudnia 2012. Obie firmy produkują złącza obrotowe stosowane w szerokiej gamie urządzeń i gałęzi przemysłu.

Założona 1908r. firma Barco opracowała serię przegubów obrotowych i połączeń kulowych dla przemysłu kolejowego. Przez lata firma Barco rozwinęła i produkowała szeroką gamę złączy obrotowych, złączy do pary i gorącego oleju oraz prostych, samonastawnych przegubów obrotowych. Poprzednio firma Barco należała do Aeroquip Corporation, a ostatnio do Marison Industries.

DEUBLIN Company została założona w 1945r. produkuje szeroką gamę precyzyjnych elementów, takich jak złącza obrotowe, głowice parowe i syfony oraz elektryczne złącza obrotowe. Produkty DEUBLIN stosowane są w przemyśle obrabiarkowym, w maszynach drukarskich, przy produkcji tworzyw sztucznych, gumy i opon, w przemyśle stalowym, przy wydobyciu ropy naftowej i gazu, w maszynach do produkcji i przetwórstwa papieru oraz tektury, w turbinach wiatrowych, w górnictwie, itd.

“Przejęcie firmy Barco połączyło dwie duże marki produktów o podobnych zastosowaniach, powiększając ofertę i możliwości sprzedaży” wyjaśnia Rob O’Brien, wicedyrektor sprzedaży i marketingu firmy DEUBLIN Company.

DEUBLIN Company jest prywatną firmą z centralą w Waukegan, Illinois w pobliżu Chicago w USA oraz z zakładami produkcyjnymi i biurami sprzedaży ulokowanymi w 17 krajach.

Wróć